Olyan a szervezet, mint a vezetője?

Hogyan válhatnak hatékonyabbá a nonprofit vezetők és szervezetek forprofit tudással?

A szervezeti kultúra a vezető személyiségének és működésének tükre – de hogyan lehet ezt előnyünkre fordítani? Sok nonprofit vezető szembesül azzal a dilemmával, hogy a napi operatív feladatok elvonják az energiát a hosszú távú stratégiai céloktól. Hogyan lehet egyszerre szakértőként dolgozni, fenntarthatóan működni és hatékonyan forrást teremteni?

A Social Design Jam 2025 egy egyedülálló, kétnapos esemény, ahol nonprofit vezetők és nagyvállalati designerek közösen keresik a választ ezekre a kihívásokra. A service design és UX eszköztárával dolgozva olyan megoldásokat és eszközöket fejlesztünk, amelyek segítik a civil szervezeteket abban, hogy reziliensebbé és hatékonyabbá váljanak, ezáltal még nagyobb társadalmi hatást érjenek el.

A Social Design Jam célja

  • Innováció és együttműködés a forprofit és nonprofit szektorok között.
  • Új megoldások kidolgozása valós, kutatásokkal alátámasztott szektor-specifikus problémákra.
  • Fenntartható fejlődés és pozitív változás elősegítése a civil szervezetek működésében.

Csatlakozz

Várjuk azokat a designereket, akik a már meglévő vállalati csapatok mellett egy “nyitott” csapatban összeállnak a Social Design Jam két napjára. 6 főt egyesével, pályázat útján választjuk ki.
A jelentkezéshez kérjük töltsd ki a jelentkezési űrlapot.
Ha valakival közösen tervezel jönni, kérünk írd bele a pályázatodba.

Ütemterv

Április 23.Jelentkezési határidő
Április 28.6 nyertes kiértesítése
Május 7-8.Social Design Jam
Május 21.Nyilvános prezentáció

Helyszín

1066 Budapest, Nyugati tér 1-2. Skála Metro irodaház, 6. emelet, Appy iroda

A workshop

A kétnapos workshop során a design thinking folyamatán haladnak végig a csapatok.
Az első nap megismerik a problémát, rapid kutatást végeznek. A kutatási eredmények elemzése után azonosítják a valódi problémát, melyre megoldás ötleteket gyűjtenek.
A második napon a legjobbnak választott ötletet prototipizálják, tesztelik, majd a visszajelzések alapján módosítják és részletesen kidolgozzák.
A projektmunkákból prezentáció készül, melyet a csapatok egy nyitott meetup-on mutatnak be egy meghívott szakmai zsűrinek.

Legyél hatással akár több ezer hátrányos helyzetű, beteg vagy fogyatékkal élő gyermek és családja életére! Hozzuk közelebb a forprofit és nonprofit tudást! Dolgozz két napig top hazai céges designerekkel és a legprogresszívebb hazai civil szervezetekkel!

Egyedülálló két napos workshopot szervez a nonprofitokat segítő hub, az Appy, a UX Budapest szakmai közösség és a szolgáltatás és digitális termék tervezéssel foglalkozó Humanize studio. Az első Social Design Jam-en 6 üzleti designer csapat dolgozik vezető hazai civil szervezetekkel azért, hogy a service design és UX eszköztárával segítsen hatékonyabban és ezáltal nagyobb hatásfokkal elérni a szervezetek társadalmi misszióit.

A szervezők augusztus 20-ig várják a workshopon résztvevők jelentkezését, akik pályázat útján jelentkezhetnek.

Időpont: 2023. szeptember 13.-14.
Helyszín: 1066 Budapest, Nyugati tér 1-2. Skála Metro irodaház, 6. emelet, Appy iroda

Várjuk azokat a designereket, akik a vállalati teamek mellett egy “nyitott” csapatban összeállnak a Social Design Jam két napjára. A 6 főt pályázat útján választjuk ki.
A jelentkezéshez kérjük töltsd ki a jelentkezési űrlapot. Jelentkezési határidő: augusztus 20.

A kétnapos workshop során a design thinking folyamatán haladnak végig a csapatok. Az első nap megismerik a problémát, rapid kutatást végeznek. A kutatási eredmények elemzése után azonosítják a valódi problémát, melyre megoldás ötleteket gyűjtenek. A második napon a legjobbnak választott ötletet prototipizálják, tesztelik, majd a visszajelzések alapján módosítják és részletesen kidolgozzák. A projekt munkákból prezentáció készül, melyet a csapatok egy nyitott meetupon mutatnak be egy meghívott szakmai zsűrinek.

Workshopon résztvevő cégek és szervezetek

Szervezők

Schranc Tünde

Az Appy társalapítója
és vezetője

Kiskoromban orvosnak készültem. Aztán lett belőlem közgazdász és jogász. Időnként megálltam, visszanéztem és töprengtem, hogy vajon miért nem az első úton indultam. A bölcs emberek körülöttem ilyenkor mindig azt mondták, hogy ne aggódjak, így is biztos megtalálom majd a módját, hogy visszakanyarodjak oda, ahova kicsiként is vágytam: hogy a munkámmal igazán segíthessek. És milyen igazuk lett! Jött, hozta az élet, és minden kétséget elsöpört. Egy nagyszerű ember csodálatos álmát építem azóta minden erőmmel és tudásommal, de legfőképp a szívemmel – és a legkiválóbb segítőkkel.

Oprics Judit

az appy szakmai
vezetője

 Az Appyben működő szervezeteknek, fejlesztési vezetőként, tanácsadóként, nonprofit menedzsmentben és a szervezet fejlesztésében nyújtok támogatást.

 Hiszem, hogy boldogabb lenne a világ, ha mindenki megtalálná, hogyan járulhat hozzá saját és mások boldogságához, melyik az az ügy, amely mellé oda tud állni, amelyért szívesen hoz áldozatot, szabadidejének, szakértelmének vagy anyagi javainak felajánlásával.

Káli György

service designer, A Service Design Day alapítója

15 éve foglalkozom kommunikációval, digitális stratégiával. Közel 10 éve vezetek design thinking, service design projekteket különböző formációkban. Emellett szakmai konferenciákat, meetupokat, workshopokat szervezek társ-, vagy főszervezőként, mint a Service Design Day, ExperienceCon, Agile Enterprise Summit, Virtual Agile Community of Practice, Shop Experience Design Sprint

Klein Péter

Design Stratéga

Hivatásom a vezetők támogatása és az önismeret erősítése.

Design Leadership keretrendszeremmel támogatom a szervezeteket a stratégiai gondolkodásban, a kihívások kezelésében és a növekedési lehetőségek kiaknázásában, tudományos és pszichológiai eszközökkel a fenntartható fejlődés érdekében.

Mi az a Design Jam?

A Design Jam egy együttműködésen alapuló workshop, amely új gondolatok, megoldások létrehozására irányul egy szórakoztató és kreatív környezetben.

Hogyan működik?
A Design Jam-eket olyan multidiszciplináris csapatokban végzik, amelyekben helyet kapnak tervezők, fejlesztők, üzleti szakemberek és más területek szakértői. Egy meghatározott időkereten belül intenzív munka zajlik, amely során a résztvevők fókuszáltan dolgoznak egy adott problémán vagy kihíváson.

Miért érdemes részt venni?
A Design Jam-en résztvevők lehetőséget kapnak arra, hogy részei legyenek egy olyan dinamikus és kreatív közösségnek, amely inspiráló ötleteket és új megközelítéseket tár fel a Jam témájában. Másodszor, a Design Jam segítséget nyújt abban, hogy a résztvevők gyorsan és hatékonyan fejlesszenek ki innovatív megoldásokat, prototípusokat és folyamatokat. A Design Jam-ek segítenek abban is, hogy a csapatmunka és a kommunikációs képességei fejlődjenek, mivel olyan multidiszciplináris csapatokban dolgoznak együtt, ahol a különböző szakterületekről érkező résztvevők (akik eddig sosem kollaboráltak) működnek együtt a közös cél érdekében.

Powered by

copyright 2023 @ Created by ColorAndCode  

Impresszum                 Adatkezelési tájékoztató